Współczesność wymaga od nas coraz bardziej zwrócenia uwagi na kształcenie w dzieciach samodzielności myślenia, otwartości oraz kreatywności.

Misja przedszkola niepublicznego OmkiSiomki w Rumii

Misja przedszkola niepublicznego OmkiSiomki Rumia to chęć nabywania przez dzieci kompetencji społecznych, zgodnych z Treningiem Umiejętności Społecznych (TUS). Chcemy, aby absolwenci naszego przedszkola czuli się silni w świecie i mieli odwagę wyrażać swoje emocje : zarówno swoje zadowolenie, szczęście i radość, jak i sprzeciw oraz gniew.

Motto przedszkola niepublicznego OmkiSiomki

Mottem naszych działań chcemy uczynić słowa Carl’a Rogers’a, który powiedział: ” Istotą kreatywności jest jej nowość i dlatego nie mamy żadnej zasady jej osądzania” a „ doświadczanie jest najwyższą władzą”. Zatem będziemy uczyć nasze dzieci uczyć się. Mamy marzenie tworzenia miejsca, które nauczy dzieci posiadania wpływu na własną aktywność, zgodną z materiałami i zakresem zadań przygotowanych przez nauczycieli i specjalistów.

misja przedszkola niepublicznego rumia

Priorytetem dbanie o aktywność fizyczną

Drugim priorytetem przedszkola jest zaszczepienie w dzieciach ducha sportowej rywalizacji oraz potrzeby dbania o aktywność fizyczną. Przedszkole posiada dużą, przestronną salę gimnastyczną, która pozwala na organizację specjalistycznych zajęć sportowych. Zależy nam na tym , aby dzieci poznały różne dyscypliny sportowe ,od tych bardzo znanych jak piłka nożna i taniec po bardziej egzotyczne jak gimnastyka artystyczna,rugby czy ninja warrior junior.

Doświadczona kadra pedagogiczna w przedszkolu w Rumii

Atutem jest świetna kadra pedagogiczna, która sport traktuje jako nieodzowną część swojego życia.

A zatem podstawową misją naszego przedszkola jest mały człowiek, który dobrze rozpoznaje swoje potrzeby, nawiązuje prawidłowe relacje i kontakty z innymi oraz jest osobą ceniącą aktywność fizyczną.