Zajęcia edukacyjne LEGO Education
LEGO Education

Zajęcia edukacyjne LEGO Education

Lego Education to innowacyjne nauczanie dla edukacji przyszłości.

W Przedszkolu OmkiSiomki wspieramy potencjał dzieci poprzez tworzenie bezpiecznego, edukacyjnego środowiska nauczania, umożliwiającego praktyczne rozwijanie kompetencji przyszłości. Wierzymy, że nauka przez zabawę oraz praktyczne doświadczenia na zajęciach  to najlepszy sposób dla przedszkolaków na odniesienie sukcesów w przyszłości.

Na czym polega LEGO Education?

Rozwiązania LEGO® Education  to kompleksowe wsparcie  w rozwijaniu mowy i kompetencji językowych najmłodszych. używamy klocków by zachęcić przedszkolaków do tworzenia kreatywnych i pomysłowych historii, opowiadania baśni i relacjonowania opowieści. Zabawa edukacyjnymi klockami sprawi, że dzieci w naturalny sposób będą ze sobą współpracować, rozwijać umiejętności mówienia i słuchania, a także odgrywania ról.Dzieci z natury są ciekawe świata i chętne do nauki.

Korzyści programu LEGO Education

Program LEGO® Education pobudza naturalną ciekawość i zachęca do nauki poprzez zabawę. Rozwiązania te przygotowują dzieci do pójścia do szkoły oraz uczestniczenia w życiu codziennym poprzez rozwijanie umiejętności społecznych i jak najwcześniejsze zapoznanie się z przedmiotami STEAM. Wspierają rozwój umiejętności emocjonalnych, naukę czytania i pisania oraz ułatwiają zdobywanie podstawowych umiejętności konstrukcyjnych i programistycznych. Zabawa z edukacyjnym zestawem LEGO® Education zachęca przedszkolaków do odkrywania świata emocji, rozumienia własnych uczuć oraz umiejętności ich wyrażania w różny sposób. Budowanie postaci i odwzorowywanie rzeczywistych sytuacji z życia w przedszkolu czy w domu, pozwala dzieciom na rozwój współpracy, empatii, rozpoznawania emocji innych i rozwiązywania problemów w grupie. 

Pewność siebie i wiara we własne siły to podstawa sukcesu. Namawiamy naszych  zerówkowiczów do  podejmowania wysiłków i próbowania nowych rzeczy, odkrywania zależności i poszerzania horyzontów. W świecie nowoczesnych technologii i powszechnej cyfryzacji pożądane są cechy takie jak: odwaga, kreatywność, innowacja, pasja do działania i niestandardowe myślenie. Badania wykazują, że obecne młode pokolenie podejmie w przyszłości zawody, jakich jeszcze nie znamy. Z tego względu warto pamiętać, by wspierać w uczniach postawę badawczą i pewność siebie w podejmowaniu nowych wyzwań, by jeszcze lepiej przygotować ich do zawodów przyszłości.

Zajęcia edukacyjne LEGO® Education SPIKE™ Essential

Zerówka to przedsionek szkoły i z myślą o tych naszych podopiecznych wprowadziliśmy LEGO® Education SPIKE™ Essential. Jest to  innowacyjna pomoc edukacyjną, która pomaga wprowadzać elementy programowania już od najmłodszych lat. Dzieci ucząc się przez zabawę, nabywają kompetencji matematycznych, językowych czy społeczno-emocjonalnych. Każda lekcja z wykorzystaniem LEGO® Education SPIKE™ Essential to ćwiczenie umiejętności rozwiązywania problemów i opowiadania historii, która uczy dzieci wytrwałości i samodzielnego myślenia. Połączenie popularnych klocków LEGO®, elementów do konstruowania, intuicyjnego oprogramowania w całość sprawia, że zajęcia z LEGO® Education SPIKE™ Essential są ciekawe i angażujące, dając ogromną satysfakcję młodym konstruktorom.