Edukacja dzieci w żłobku

Edukacja dzieci jest bardzo istotna już od pierwszych miesięcy ich życia. Jak zaznaczają specjaliści „wczesne nawyki związane z uczeniem się mają znaczący wpływ na to, jak dziecko będzie uczyło się później, jaka będzie jego motywacja i zaangażowanie”. Wczesnodziecięca edukacja jest fundamentem całożyciowego rozwoju i realizacji w przyszłości planów życiowych człowieka. Wybranie odpowiedniego żłobka może otworzyć w przyszłości drogę do prestiżowych szkół i uczelni, czyli krótko mówiąc, jest to szansa na lepszą i świetlaną przyszłość naszych pociech. Często jednak pojawia się pytanie: czego uczy się 12-miesięczne i nieco starsze dzieci?

Żłobek niepubliczny

W Żłobku OmkiSiomki doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak działa i funkcjonuje mózg malucha, który już na etapie żłobkowym wchłania całą otaczającą rzeczywistość jak gąbka. Dziecko od momentu narodzin uczestniczy w wielu sytuacjach edukacyjnych, uczy się czegoś o sobie i o świecie oraz opanowuje przeróżne umiejętności. Dlatego też nasz plan edukacyjny, opierający się na pedagogice humanistycznej, łączy w sobie edukację opartą na koncepcji rozwoju całej osoby z rozwiązaniami, które zachęcają do uczenia się w trakcie spontanicznej zabawy. Łączy działania zainicjowanie przez dziecko i zainicjowane przez wychowawcę.

Grupy żłobkowe

Podstawą pracy w naszych grupach żłobkowych jest ukierunkowanie dzieci na interakcję i współpracę. Rolą nauczycieli jest przygotowanie przestrzeni sali i dobranie zabawek, angażujących dzieci oraz zachęcających ich do uczenia się i poznawania. W naszych placówkach mamy duże, jasne, a co najważniejsze przestronne sale, w których dzieci się bawią, uczą, jedzą, odpoczywają. Wszystkie pomieszczenia wyposażone są w odpowiednie dla danej grupy wiekowej sprzęty i zabawki, z których pociechy mogą korzystać przez cały dzień pobytu.

Indywidualne potrzeby każdego malucha

Każde dziecko jest indywidualnością rozwojową, dlatego dbamy o indywidualne potrzeby każdego malucha, każdy ma swój rytm dnia i sposób dochodzenia do celu. Dziecko nie potrzebuje bezpośredniego prowadzenia w rozwoju, lecz stworzenia warunków do dokonywania, samodzielnego kroku w rozwoju. Naszym celem jest stworzenie dziecku warunków wynikających z jego potrzeb, możliwości i preferencji – świata, w którym dorosły nie jest dominujący, ale jest obecny i pomocny.

Aktywności maluchów w OmkiSiomki

Aranżując dzieciom czas dokładamy w OmkiSiomki. wszelkich starań, aby aktywności maluchów były jak najbardziej urozmaicone i przenikały się wzajemnie. Każda nowa cecha i umiejętność zazwyczaj powstają na bazie już wcześniej ukształtowanych, dlatego też im więcej umiejętności nabędzie nasze dziecko, tym łatwiej będzie mu przyswajać kolejne rzeczy. Takie podejście daje odpowiednie podstawy do trenowania kompetencji przyszłości, takich jak: umiejętność budowania relacji międzyludzkich, rozwiązywanie problemów, samodzielności czy zdolność do funkcjonowania w środowisku zróżnicowanym kulturowo.

Zajęcia dodatkowe w żłobku

Mamy bogatą ofertę zajęć dodatkowych, ale możecie być pewni, że wszystkie aktywności i zajęcia są w pełni dostosowane do wieku i potrzeb dzieci. Język angielski, tańce, śpiew czy sensoplastyka – wszystko to maluchy wykonują, tak jak chcą i potrafią, bez stresu i wyścigu kto lepiej, ładniej i szybciej.

W naszym programie edukacyjnym staramy się postawić fundamenty pod to, jak w przyszłości dziecko będzie reagować na różne sytuacje, przetwarzać informacje, komunikować się, uczyć, a nawet w jakie relacje będzie wchodzić z innymi ludźmi w przyszłości.

Zapisz dziecko do żłobka

W OmkiSiomki dziecko jest NAJWAŻNIEJSZE, a ponieważ mówimy tu o maluszkach to poza edukacją, pamiętamy, że dziecko potrzebuje poczucia stabilności, bezpieczeństwa, akceptacji i bliskości.

Jeżeli zatem zastanawiacie się nad zapisaniem swojej pociechy do żłobka, zapraszamy do lektury naszej strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *